Cyprus Printing Global Büyüyor!


Cyprus Printing Global, Matbaa,Tabela, Ambalaj ve Dijital Copy Centre alanlarındaki faaliyetlerini 95 kişilik personeliyle 5 ayrı binada sürdürüyor.

Lefkoşa Organize Sanayi bölgesinde; 3 üretim fabrikası, 1 hammade deposu ve Alayköy Sanayi Bölgesinde yer alan 1 hammadde deposu ile hizmet veren Şirket, sektörde 5 yılı aşkın tecrübesiyle, gelişen teknoloji dünyasında firmaların değişen ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kendini geliştirmekte ve yenilemekte.

Kuzey Kıbrıs’ın önde gelen firmalarının baskı ve ambalaj ihtiyaçlarını karşılama faaliyetlerine devam eden Cyprus Printing Global, uzun soluklu çalışma prensibi ile kalite, fiyat, inovasyon ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden yapılan üretimlerine aralıksız devam ediyor.

Cyprus Printing Global, siparişten imalata, ambalajdan sevkiyata kadar tüm süreci hassasiyetle yöneterek müşteri memnuniyetine de ayrı önem veriyor. Özellikle, yüksek tirajlı matbaa işleri, tüm kurumsal çalışmalar, ambalaj, ofset ve dijital baskı, oluklu karton üretimi gibi geniş yelpazede ürün çeşitliliği ile de ihtiyaçlara cevap veriyor.

Cyprus Printing Global Genel Müdürü Yaşar Ertan, şirketin matbadan tabelaya, ambalajdan dijital baskıya büyüyen yapısı ve ileri dönem hedefleri hakkında şunları aktardı;
“Cyprus Printing Global, 2017 yılında Kuzey Kıbrıs’ta matbaa sektöründeki önemli ihtiyaçları ön görerek kurumsal bir yapı ile müşterilere hizmet vermek, yüksek teknolojiyi kullanarak makine ve ekipman donanımı tamamlama hedefi ile yeni bir yapılanmaya gitme kararı aldı.

Bu kararlara istinaden; ilk olarak 2018 yılında makine parkurunu ve personel yapısını büyük ölçüde arttırıp tamamlamış olduk. 2019 yılında ise Tabela bölümünü “Endüstriyel Tabela” üretimi kapasitesine getirmek için makine yatırımlarına başladık, 2021 yılında makine ve personel yapılanmasını bitirmiş olduk. 2020 yılında ise Ambalaj bölümümüz için oluklu levha kutu, pizza ve pide kutuları gibi kutuları yerli imkanlarla üretmek için yatırım kararı alınması üzerine adamızdaki ilk dört renk ve kesim oluklu baskı makinesi ve otomatik yapıştırma hattını getirilip faaliyete almış olduk.

Bu yıl önemli bir atılım yaparak, oluklu levha hattı için Haspolatta 7500 m2’lik ilave binada hizmet vererek makine alımlarını da tamamlayarak yakın bir gelecekte faaliyete başlayacağımızı söylebilirim.” dedi.

Ertan ayrıca; “ Dijital Copy Centre yani dijital baskı ve fotokopi hizmeti için kurduğumuz bölümümüz kısa tıraj ve özelleştirme hizmetlerini vermek ve geniş çaplı ihtiyaçları karşılamak üzere son iki yıldır yapılanmasını sürdürüyor.” Dedi.

Cyprus Printing Global’in önemli bir ayağı olan Matbaa hizmetleri hakkında kurulduğu günden bugüne kalite ve maliyet ön planda tutularak rekabetci bir yapı ile hizmet verdiğini dile getiren Cyprus Printing Global Genel Müdürü Yaşar Ertan şirketin hedefleri hakkında da önemli detaylar aktardı;
“ Cyprus Printing Global Matbaa olarak modern teknolojiye sahip makine parkurumuz ile donatılmış baskı kalitesi ve kapasitesi yüksek matbaamızda uzman kadromuz ile hizmetlerimize devam ediyor, siparişten imalata, ambalajdan sevkiyata kadar tüm süreci hassasiyetle yönetiyoruz. Bu süreçte müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmak için de kurumsal yapımızı sürekli güçlendirmekteyiz.

Kapasite arttırımı için ve öncelikle adamızda üretilemeyen özellikteki ürünleri üretmek için makine alımları yapılıp devreye aldık. Bu kapsamda adamızdaki llk hamburger, cips, trey kutularını üretmek için makine kurulumu ve üretim hazırlıklarını tamamlayıp üretime başladık. Bölgesel lak uygulamaları içinde deneme üretimleri yapılmaktadır.

Ayrıca, online iş takip sistemi, bilgisayar tabanlı fiyatlandırma, online üretim takibi sistemleri test aşamasını tamamladık. Matbaa olarak ülkemizde yerli üretime katkı sağlamak ana hedefi ile devam ediyoruz.” dedi.

Ertan, bu sektörde kurumsal ve bireysel tüm ihtiyaçları tek bir çatı altında sunabilmek hizmet çeşitliliği ile ihtiyaca doğrudan çözümler geliştirmek adına da ciddi çalışmalar sürdürdüklerini ifade etti. Ayrıca matbaanın yanı sıra bu hizmelerden bir diğeri ise, reklam, tabela, afiş, dijital baskı işlerinde önemli projeler yürüten Tabela olduğunu dile getiren Ertan;

“Cyprus Printing Global Tabela bölümümüzde ise adadaki en geniş makine çeşitliliğine sahibiz. Endüstriyel üretim için yeni makinelerimiz ve sektördeki tecrübemizle yeni nesil çözümler sunarak müşterilerimize kurumsal bir yapı içinde hizmet veriyoruz. Ağır metal işleme ve baskı teknolojilerine yaptığımız yatırımlar ile yerli imkanlar ile üretilebilirlik seviyemizi yükselterek yerel üretime katkı sağlıyoruz.” dedi.

Kuzey Kıbrıs’ın İlk ve Tek Oluklu Karton Kutu Üretim Hattı Cyprus Printing Global’de
Ülke ekonomisine katkı koymak ve yerli üretimde, bu sektörde üretim yapan dünya firmaları ile aynı kalitede üretim ve hizmeti vermek hedefi ile yoluna devam eden Ambalaj, 4 Bin metrekarelik üretim fabrikasına ek olarak yeni fabrikası ile hizmetlerine hızla devam ediyor.

Cyprus Printing Global Genel Müdürü Yaşar Ertan;
“Cyprus Printing Global Ambalaj bölmümüz oluklu levhadan oluşan koli, hazır gıda ve fastfood paket ürün kutuları ve kargo kutuları üretmektedir. Sahip olduğumuz yeni nesil makinelerle 4 renk’e kadar baskı, kesim ve yapıştırma işlerini yapmaktayız. Özel üretim demo makinemiz ile ürün demolarını ve kısa tiraj isteklerini karşılamaktayız. Yerli üretimde bizden önce ihtiyacın tamamına yakın bir kısmı yurtdışından karşılanmakta idi. Ülkemizde kutuların tamamı kalite ve maliyet odaklı üretebilmek için 7500m2 lik ek fabrikamızı bitirmek üzereyiz. Tüm adanın en modern oluklu levha hatı projesini yeni binamızda hizmete alıp tamamen yerli imkanlar ile maliyetleri düşürüp ürün teslim sürelerini kısaltacağız. Özellikle bitmiş ürünlerin hacimli olması ve yüksek sipariş adetleri ile getirilmesi gerekliliğinden dolayı depolama maliyetlerinin müşterilerimize getirdiği yükü ortadan kaldırdık.” şeklinde ifade ederek, 2023 yatırım planlamasında dijital baskı bakinesi alımı ile düşük traj ve fotoğraf kalitesinde baskı çözümünü etkin maliyet ve yüksek sürat ile sağlayacaklarının altını da çizdi.

Cyprus Printing Global, matbaa, tabela ve ambalaj bölümlerin yanı sıra, özellikle dijital baskı ve fotokopi hizmetleri için Dijital Copy Centre adıyla matbaya destek vermek için kurulmakla beraber 2021 yılında dış müşterilere hizmet vermek ve Copy Center olarak açılan diğer şubeler ile hizmet alanını geliştirdi.

Ertan; “ Makine parkımızı geliştirme ve yenileme çalışmalarımız devam etmektedir. Dijital Copy Centre, mimari proje çıkışları, Broşür ve kitap üretimlerini miktar kısıtlaması olmadan yüksek kalite ile üretmebilmemizi sağlıyor.” dedi.

Ertan son olarak; “en iyi kaliteyi yerli imkanlar ile üreterek, kurumsal yapımız ile en küçükten en büyük müşterilerimize hak ettiği hizmet kalitesini vererek büyümemize devam edeceğiz.” dedi.